Zajistíme kompletní údržbu zahrady, zajistíme údržbu zeleně kolem domu.

Provádíme sekání travnatého porostu (zahrady, dvorky, apod.).

Výsek náletových dřevin a jejich odvoz.

Prořez vzrostlých stromů horolezeckou technikou a rizikové kácení stromů.

Úpravy keřů a okrasných květin, výsev trávníků.

Pravidelná péče o Vaši zahradu (péče týdenní, sezónní, jednorázová).
Po předchozí domluvě i jiné zahradnické nebo menší stavební práce na zahradách.

Péče o zeleň a zahrady v zimním období

Největším problém zimy bez sněhové nadílky, jsou rostliny trpící především nedostatkem vody. Spolu s dlouhodobějšími mrazy, dochází k tomu, čemu zahrádkáři často říkají umrznutí. Ono umrznutí, vlastně není z důvodu zimy, ale právě z důvodu intenzivního vysychání během delší části zimního období. Mráz vysychání umocňuje. Pokud je ale zahradě věnována intenzivní péče i v zimním období, poškození zeleně lze účinně zabránit.

Čím tedy můžeme našim zahradám pomoci? Pokud v zimě není sníh nebo dostatečné množství srážek, je nutné zajistit dostatečnou zálivku. Na pražských dvorcích a předzahrádkách to není až tak velký problém, i když každý má již vypuštěnou vodu ze zahradních kohoutů. Každý problém je ale řešitelný a za řádnou péči se Vám zahrada na jaře bohatě odmění.

Jaká je další potřebná péče o rostliny v zimním období? V případě přívalů sněhu je dobré koruny zvláště mladých jehličnanů zabalit a uchytit tak, aby do korun nenapadal sníh, který by mohl mladé větvičky polámat. Ideální je bílá netkaná textilie, která je uchycena pevným provázkem.

Malé a náchylné půdokryvné rostliny jsme už na podzim ochránili větvemi, teď musíme znovu kontrolovat, zda jsou ochranné větve na svém místě.

Chcete krásné okolí domu po celý rok? Kontaktujte nás, zajistíme pro Váš domov odbornou péči o předzahrádku a okolí domu během celého roku.